niedziela, 6 marca 2016

Gildia magów - książka na jeden wieczór

"Gildia magów", to popularna wśród młodzieży fantasy, pierwsza część Trylogii Czarnego Maga, Trudi Canavan. Akcja dzieje się w mieście Imardin, które podzielone jest na bogatą i biedną część. Z tej drugiej pochodzi Sonea, biedna dziewczyna mieszkająca w slumsach. Co roku magowie z Imardinu spotykają się, aby przepędzić stamtąd biedaków, włóczęgów i żebraków. Stojąc bezpiecznie za magiczną tarczą i wykonując swoją pracę, są pewni swojej siły i przewagi nad zwykłymi ludźmi. Nie wszystko jednak idzie po ich myśli - wściekła na nich Sonea rzuca w nich kamieniem. W rzut ten wkłada całą swoją złość, siłę i rozpacz. Jakże wielkie jest zdziwienie magów, kiedy kamień przebija się przez ich magiczną osłonę i uderza w jednego z nich. Od tej pory Gildia ma spory problem - w mieście przebywa "dzika", nieszkolona magiczka. Coś takiego zdarza się niezwykle rzadko. Muszą ją szybko znaleźć, zanim jej moc wyrwie się spod kontroli i zniszczy wszystko wokół siebie.

Przyznam szczerze, że kiedy zaczęłam czytać tę książkę, nie mogłam się od niej oderwać. Czyta się ją niezwykle łatwo, szybko i przyjemnie. Historia jest bardzo wciągająca. Czytelnik dopinguje ciągle młodą Soneę, której przygody nie pozwalają nam oderwać wzroku od książki. Następne części serii niczym nie ustępują pierwszej z nich. Zabawne wątki pobocznych postaci ubarwiają nam lekturę. W powieści nie brakuje zaskakujących zwrotów akcji, dzięki którym historia nie nudzi czytelnika, ale jeszcze bardziej zachęca do dalszego śledzenia wydarzeń.

Są książki trudne i mądre, długie i męczące, głupie i bez przekazu, ale tę pozycję polecam gorąco każdemu miłośnikowi fantasy. Książka wciągnęła mnie do tego stopnia, że kiedy zaczęłam czytać ją późnym wieczorem, następnego dnia w szkole nie mogłam przestać o niej myśleć. Dlatego zachęcam do przeczytania i zerknięcia na inne dzieła autorki (m.in. Trylogię Zdrajcy, która jest kontynuacją Trylogii Czarnego Maga). Jeżeli już to zrobiliście, możecie podzielić się swoją opinią w komentarzach.

MIŁEGO CZYTANIA ŻYCZĘ!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz